חיפוש סגור

שם השואל: יניב מנדלסון | הקטגוריה: כללי | תאריך: 08/03/2021

האם קטין שמאמן חשוף לתביעה?

השאלה:

 האם קטין (בן 15.5) שמאמן קטינים אחרים תמורת תשלום של כ-50 ש"ח לאימון חשוף לתביעה במידה שאחד הקטינים יפצע ?

 

התשובה:

עפ"י חוק ותקנות הספורט יש חובת תעודת הסמכה בתחום שהוא מאמן (כושר גופני ובריאות ואימון קטינים).

חוק הספורט קובע גיל מינימום להסמכה שהוא גיל 16 ומעלה.

בנוסף לכך, כל מי שמאמן מחוץ למסגרת מאורגנת, אגודות, מועדוני כושר וכו' שיש ברשותם ביטוח, חייב לרכוש ביטוח לסוג הפעילות אותו הוא מדריך.

גם מדריך/מאמן שהוא קטין חשוף לתביעות על נזק ועל רשלנות. ראו סעיף 9 לפקודת הנזיקין.

אין באמור משום יעוץ משפטי.

 

 

בברכה,

שלמה בן גל

מנכ"ל המכללה האקדמית בוינגייט

 

יש לך שאלה למומחים של המכללה האקדמית בוינגייט ? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן.