דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שם השואל: ינון רובינוב | הקטגוריה: כושר גופני | תאריך: 30/05/2018

ילד בן 13 יכול להתאמן עם משקולות

השאלה:

שלום,

שמי ינון, אני בן 13 ומתאמן כמעט שנה. רציתי לשאול אם כילד בן 13 מותר לי להרים משקולות? הגובה שלי 158 ס"מ והמשקל שלי 40 ק"ג.

התשובה:

ילד בן 13 יכול לבצע אימוני כוח עם משקולות אולם חשוב שיעשה זאת בהדרכת מאמן שהתמחה באימון ילדים. המטרה באימונים צריכה להיות פיתוח מאוזן של השרירים בכל חלקי הגוף. מניסיוני בחדרי כושר אני רואה שלא פעם ילדים מתמקדים בפיתוח השרירים בחלק העליון של הגוף, בעיקר שרירי הידיים והחזה ונוטים להזניח את אימון השרירים בחלקים האחרים של הגוף. כמו כן הבחנתי כי ילדים ונערים נוטים להקדיש יותר מדי זמן לאימוני כוח ופחות זמן לאימונים לפיתוח סבולת, כלומר היכולת לרוץ או לדווש על אופני כושר ברציפות לפרקי זמן של 25-15 דקות, לפחות.

 ילדים רבים גם נגררים לניסיונות להרים משקולות כבדות ככל האפשר וגם זה לא מומלץ. האימון בחדר הכושר צריך להיות מאד הדרגתי תוך הקפדה על ביצוע נכון של התרגילים.

אני ממליץ לך להתאמן בהדרכת מאמן שיבנה לך תוכנית אימונים ויעקוב אחרי התקדמותך. כאמור, חשוב מאד לשפר גם את הסבולת ולכן התוכנית צריכה להיות כזו שתוכל להביא אותך למצב שתוך כמה חודשים תוכל לרוץ ברציפות מספר פעמים בשבוע למשך 15 דקות בערך בקצב הנוח לך וגם תשפר את הכוח בכל חלקי הגוף. אפשר ורצוי לפתח בחדר כושר גם מרכיבי כושר אחרים כמו גמישות ושיווי משקל.


יש לך שאלה למומחים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן.