דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שם השואל: מור פלאום | הקטגוריה: כושר גופני | תאריך: 12/07/2020

אימוני ניתור לכדורסל

השאלה:

שלום,

יש לי שתי שאלות לגבי כדורסל. 1.האם לשחק כדורסל מגיל צעיר זה מגביה לעומת ענפי ספורט אחרים ואם כן מה הסיבות לכך? 2.אני רוצה לשפר את הקפיצה שלי וזה אומר לעבוד על ניתור וכוח מתפרץ בכדורסל, יש תרגילים/אימונים מסוימים שאוכל לבצע?

התשובה:

משחק הכדורסל לא משפיע על הגדילה ומי שמשחק כדורסל לא נעשה גבוה יותר. במשחק הכדורסל יש יתרון לשחקנים גבוהים ולכן ילדים גבוהים פונים לשחק כדורסל ולעיתים קרובות מתמידים במשחק יותר מאשר ילדים גבוהים פחות.
יש הרבה תרגילים שאפשר לעשות כדי לפתח את הניתור. אתה יכול למצוא הרבה תרגילים באינטרנט אם תכתוב basketball vertical jumps drills
את התרגילים צריך לבצע בטכניקה נכונה ובמינון הנכון ולכן רצוי מאד שלפחות בהתחלה תעבוד בהדרכת מאמן כושר שילמד אותך את הטכניקה הנכונה של התרגילים, יתאים לך תרגילים המתאימים לגילך ולכושרך הנכונה ויפקח על ההתקדמות שלך.  ביצוע של יותר מדי תרגילי ניתור עלול להוביל לפציעות לא פשוטות ולכן חשוב שהתרגילים יהיו כאלה שתוכל לבצע בבטיחות ותוכל להתקדם בהם בהדרגה.
מאחר שהניתור מושפע בין היתר מכוח השרירים, פיתוח ניתור לאורך זמן צריך להיות חלק מתוכנית כוללת לפיתוח כושר גופני שתתאים למצב התפתחות הגוף שלך וזו סיבה נוספת שכדאי מאד להתאמן בהדרכת מדריך כושר שיבנה לך תוכנית אימוני כושר גופני כללית שבה ישתלבו אימוני הניתור. אם אתה כבר משחק כדורסל בקבוצה, אימוני הכושר צריכים להשתלב באימוני הכדורסל בצורה כזו שלא תעבוד בעומסים גבוהים מדי.


יש לך שאלה למומחים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן.